Actions speak louder than words
04:14:00
Dzień dobry, dobry wieczór, hejka czy coś!
"Czyny przemawiają głośniej niż słowa" tym cytatem rozpocznę dzisiejszy post. Od zawsze powtarzałam Wam na Twitterze, że warto pomagać, bo to naprawdę daje dużo satysfakcji i podnosi naszą samoocenę.
Pewnego dnia w szkole, na lekcji religii ksiądz zapytał się nas czy nie chcielibyśmy wybrać się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej. Na początku byliśmy zachwyceni tym pomysłem. Wow, wycieczka, nie będzie lekcji, super! Ale kiedy już nadchodził dzień, w którym mieliśmy już tam jechać widziałam na twarzach moich kolegów niepokój. Każdy z nas bał się co nas tam spotka, przecież tam są ludzie niepełnosprawni.. a przecież kiedy na ulicy widzimy kogoś takiego to uciekamy jak najdalej.
Kiedy już dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przywitani przez dwie siostry Dominikanki, bo to właśnie one opiekują się chorymi w tym domu. Jak wygląda dzień w DPS? (polecam obejrzeć, łezka poleci)
Po obejrzeniu tego krótkiego filmiku w mojej głowie narodził się niepokój. Nigdy nie miałam styczności z takimi ludźmi.. co będzie jeżeli ich skrzywdzę?
Później udaliśmy się na zajęcia plastyczne wraz z podopiecznymi Domu. Wiecie co? Bawiłam się jak nigdy! Dostałam tyle miłości z ich strony jak jeszcze od nikogo innego..
Zrozumiałam, że nie warto kogoś odtrącać, bo wygląda inaczej. Liczy się to, co masz w środku. Po tej wizycie moje myślenie zmieniło się o 180 stopni. Warto pomagać, być wolontariuszem. Satysfakcja z pomocy jest największą nagrodą jaką można dostać. Czasami zamiast siedzieć w domu i marnować czas na niepotrzebne rzeczy warto udać się samemu lub z kimś bliskim na taką "wycieczkę" Gwarantuję, że to dużo zmieni w Waszym życiu i zaczniecie doceniać siebie. Zaczniecie doceniać to, że jesteście zdrowi i możecie dawać szczęście innym.


2 komentarze
"Satysfakcja z pomocy jest największą nagrodą jaką można dostać."
OdpowiedzUsuńPrzepiękny ten post. Taki od serca i prawdziwy.
Dziękuję.
"Zrozumiałam, że nie warto kogoś odtrącać, bo wygląda inaczej. Liczy się to, co masz w środku."
OdpowiedzUsuńW końcu ktoś to napisał!
Piękny post!
http://want-cant-must.blogspot.com/